نحوه‌ی آنلاک کردن بوت لودر گوشی های سامسونگ

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های سامسونگ

پروسه آنلاک بوتلودر پروسه‌ای است که منجر به از دست رفتن تمام اطلاعات گوشی می‌شود، بنابراین حتما قبل از انجام این کار از تمام اطلاعات موبایل خودتان یک فایل بکاپ تهیه کنید.

روش اول

به تنظیمات گوشیتان و به قسمت
“About Phone” بروید.
روی گزینه “Build Number” هشت بار کلیک کنید تا منوی “Developers Options” باز شود.
حال به صفحه اصلی تنظیمات برگردید، قسمت “Developers Options” را در تنظیمات گوشییتان می بینید.
در تنظیمات، به قسمت “Developers Options” بروید
گزینه “OEM Unlocking” را On کنید.

حال بوت لودر سامسونگ اندرویدی شما آنلاک شده است.

روش دوم

در این روش برای اینکه بتوانید بوت لودر گوشی سامسونگ خود را آنلاک کنید حتما باید ابزار ADB & Fastboot روی کامپیوترتان نصب باشد. نصب بودن این ابزار سبب می‌شود که شما از طریق دستورات خاص در کامپیوتر خود بتوانید اقداماتی از قبیل آنلاک شدن Bootloader را در موبایلتان انجام دهید. به نوعی با نصب این ابزار شما از طریق کامپیوتر کدهای دستوری خاص مورد نظرتان را در گوشی پیاده سازی می‌کنید. برای استفاده از این ابزار توصیه داریم Aminimal ADB and Fastboot Tool را دانلود کنید.

برای نصب این دو ابزار در لینوکس دستورات زیر را در ترمینال وارد کنید.

‍‍‍sudo apt update
sudo apt install adb
sudo apt install fastboot

نصب ADB بر روی ماکروسافت ویندوز

فایل ADB را برای ویندوز بارگیری کنید.

محتوای فایل ZIP بارگیری شده را درون یک پوشه در دسترس (مانند C: \ adb) Extract کنید.

سپس از همان فهرست دایرکتوری ADB، Command Prompt را باز کنید. این کار را می توان با نگه داشتن Shift و راست کلیک کردن در داخل پوشه ای که فایل را Extract کردید انجام داد و سپس روی گزینه “command open prompt here” کلیک کنید. (ممکن است برخی از کاربران Windows 10 به جای “دستور سریع” “PowerShell” را ببینند.)

حالا گوشی خودتان را با استفاده از کابل USB مناسب به کامپیوتری متصل کنید که ADB & Fastbood را در مراحل قبل روی آن نصب کرده بودید. بعد از اینکه اتصال انجام شد، پنجره CMD یا terminal را در کامپیوتر باز کنید و دستور زیر را تایپ کرده و Enter بزنید.

adb devices

adb reboot bootloader

در این مرحله گوشی شما بنا به دستوری که از طریق ADB اعمال کرده‌اید ریستارت می‌شود و صفحه‌ای روی آن نمایان خواهد شد که مربوط به بوتلودر می‌شود. در اطلاعات مندرج در این صفحه مشخص شده که آیا بوت لودر گوشی شما قفل است یا خیر! طبیعتا اگر بوت لودر گوشی آنلاک باشد، نیازی به طی کردن مراحل بعدی وجود ندارد اما اگر عبارت Locked را در کنار واژه Bootloader مشاهده کردید باید دستوری آنلاک را صادر کنید. در قدم اول دستور زیر را در پنجره CDM تایپ کردن و کلید Enter را بزنید.

fastboot devices

fastboot oem unlock

ظرف چند ثانیه آنلاک بوت لودر انجام می‌شود. پس از اینکه پیغام موفقت آمیز بودن پروسه روی صفحه نمایان شد، دستور زیر را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید.

fastboot reboot

به همین سادگی آنلاک بوت لودر گوشی های سامسونگ انجام می‌شود .