نحوه ی آنلاک کردن گوشی های شیائومی

*لطفا توجه داشته باشید که آنلاک یا هرگونه دستکاری سیستمی منجر به از بین رفتن گارانتی دستگاه شما خواهد شد.

نحوه ی آنلاک کردن بوت لودر گوشی های شیائومی

پیش از آغاز باید درنظر داشته باشید که این فرایند (بازکردن بوت‌لودر) تمامی اطلاعات موجود روی گوشی هوشمند شما را پاک خواهد کرد. بنابراین اگر عکس، فایل، شماره مخاطب و یا حتی پیامکی روی دستگاه همراه خود دارید که برای شما اهمیت ویژه‌ای دارد، آن‌را به رایانه خود انتقال دهید.

قبل از نصب رام همیشه جهت احتیاط بهتر است یک بکاپ تهیه کنید.

آنلاک کردن هیچ آسیبی به گوشی شما وارد نخواهد کرد و تنها قفل نرم افزاری گوشی شما را باز میکند و پس از آنلاک کردن دستگاه همچنان بروزرسانی ها را به طور مرتب دریافت می‌کنید

در اولین مرحله شما باید، در بخش Developer Options، گزینه USB Debugging را فعال کنید، برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

  • ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید.

  • وارد گزینه My Device شوید.

  • وارد All Specs شوید.

  • بر روی گزینه MIUI Version به طور مداوم چند بار کلیک کنید تا پیام You are now a developer ظاهر شود.

  • حالا دوباره وارد صفحه اصلی تنظیمات بشوید.

  • گزینه Additional Settings را پیدا کنید و وارد شوید.

  • وارد منوی Developer Options شوید.

  • حالا گزینه USB Debugging را پیدا و آن را فعال کنید.

در مرحله دوم، در همان منوی Developer Options، منوی Mi Unlock Status را پیدا کنید و در این بخش Mi Account خود را وارد کنید.

در مرحله سوم نرم افزار Mi Unlock Tool کامپیوتر را از طریق لینک زیر دانلود کنید و سپس در محلی مشخص Extract نمایید.

دانلود نرم افزار Mi Unlock Tool

گوشی خود را به طور کامل خاموش کنید و سپس دکمه پاور و ولوم پایین را همزمان فشار دهید و نگه دارید تا تصویر زیر بر روی گوشی ظاهر شود.

121867527ecedf5c8fb7202502e22e64947958a5

در ادامه نرم افزار Mi Unlock را اجرا کنید، گوشی را با کابل به کامپیوتر متصل کنید و در حالی که به اینترنت متصل هستید، Mi Account خود را به برنامه ‌‌‌‌متصل کنید.
پس از اتصال گوشی همانند تصویر زیر، عبارت Phone Connected در برنامه مشاهده می شود، در این مرحله بر روی آنلاک کلیک کنید تا عملیات آغاز شود.f3a68077a170a42c6444a

پس از کلیک بر روی عبارت Unlock، پیام هشداری به شما داده خواهد شد که تمامی اطلاعات گوشی شما پاک می شود.

درصورتی که برای اولین بار این مراحل را انجام میدهید، پروسه آنلاک تا 99 درصد طی خواهد شد و سپس با یک ارور زمانی مواجه خواهید شد که در این صورت اطلاعات شما پاک نخواهد شد.

آنلاک کردن گوشی های شیائومی بین 3 تا 15 روز زمان می برد، پس از انجام مراحل آموزش به شما پیامی همانند تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد شد، این پیام به شما اطلاع می دهد که پس از گذشت ساعت ذکر شده، یک بار دیگر تمامی مراحل را برای اتمام عملیات آنلاک انجام دهید.

در هنگام درخواست اول که به شما ارور زمان داده می شود، گوشی شما فرمت و آنلاک نمی شود و در طول این مدت شما همچنان می توانید بدون مشکل از گوشی هوشمند خود استفاده کنید و در حین سپری شدن زمان اختصاص داده شده اختلالی در روند کار گوشی ایجاد نمی شود.

جهت ادامه بر روی Unlock Anyway کلیک کنید.

پس از گذشت زمان اعلام ‌‌‌شده باید دوباره مراحل آنلاک را طی کنید که در این مرحله گوشی شما با موفقیت آنلاک می شود و گوشی شما نیز به تنظیمات کارخانه بر میگردد.

بعد از انجام مراحل آنلاک برای دومین بار، در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات، پیام زیر در برنامه Mi Unlock نمایش داده خواهد شد.

ef547193bd5a76b2448ef
دریافت این پیام به معنی اتمام مراحل آنلاک می باشد، حالا می توانید بر روی گوشی خود بدون هیچ مشکلی به نصب رام های مختلف و کاستوم ریکاوری بپردازید.

با سلام
با توجه به این مطلب که در مرحله اول آنلاک به شما پیغام می دهد که تا اتمام زمان مشخص شده وارد حساب کاربری خود نشوید، در مرحله دوم آنلاک کردن نیازی به طی کردن مراحل قبلی نخواهد بود و تنها کافیست پس از خاموش کردن کامل گوشی خود، دکمه های پاور و ولوم پایین را همزمان فشار دهید و نگه دارید تا به حالت FASTBOOT برود سپس در نرم افزار Mi Unlock بر روی گزینه ی Unlock کلیک کنید و اینبار گوشی شما به طور کامل آنلاک خواهد شد.

1 Like